Vše okolo kapličky
Aktuality

     Vyhlásil jsem od 1. ledna 2021 fotografickou turistickou hru. Jaké jsou pravidla si přečtěte vedle v rubrice
"Hrajeme o ceny".


  Napsali v novinách
Splněný sen 21.4.2019
     Postavit kapličku nebo boží muku nebyl můj jediný životní sen a kaplička samotná není jediný můj splněný sen. Snů jsem měl a mám ještě několik, ale již ne všechny si lze splnit. Popustil jsem uzdu myšlenkám a najednou jsem si uvědomil, kolik okolností ovlivnilo mé rozhodnutí pustit se do díla. Již v roce 2008 jsem byl dost odhodlaný, že se do toho dám, ale znáte to. Zítra, příští týden, za měsíc, a když už to počkalo měsíc tak co, tak příští rok bude možná lepší situace. Nikdy nebyla.

     Kladu si tedy otázku. Byla by kaplička, kdyby se nevybudovala cyklostezka na Hluk? Byla by, kdybych nepotkal osobu, která byla impulsem? Byla by, kdybych chodil do práce a neměl nato čas? A ještě spousta jiných okolností – „spouštěčů“, mě uvedli do činnosti. Dílo se zdařilo a já mám radost, že jsem si ten sen stihl ještě splnit.

     Víte, člověk nikdy neví, kolik mu ještě zbývá dní. Znal jsem některé velké sny Pavla Kubicového, který se už vysvěcení kapličky nemohl zúčastnit. Umřel o den později. Jeho nesplněné sny skončily spolu s ním na kerchově. Proto si tohoto mého počinu tolik považuji, že se to povedlo, a že jsem to stihnul, a že jsem to opravdu dokázal vytvořit sám. A proto všichni kdož máte nějaký ten životní sen, neváhejte, zítra už nemusí být síla, zdravý ani možnosti.

     Rád bych kdyby mě někdo v brzké době následoval a vytvořil taky něco, co by zvelebilo nebo okrášlilo tu naši dědinku. Rád přispěju i pomohu, bude-li třeba.


Pořady "Veselá je dědina" a tyto webové stránky provozuje Václav Hučík 2014/2 Veselá je dědina